HİZMETLERİMİZ

Ahşap Lazer Kazıma

Günümüzde son teknoloji ile pek çok yeni ürün ve model elde edilebiliyor. Estetik görüntüye de önem verilen ve teknolojinin tüm getirdiklerinden de faydalanılarak her sektör yeni görsel malzemelerin peşindedir. Her an yeni şeylerin eklendiği hayatta yenilikleri kaçırmak doğru bir şey olmaması ile beraber yenilikler herkese yeni ufuklar sunuyor. Ahşap Lazer kesim makinaları da bu doğrultuda hayatıma gidiyor. Lazer ve ahşap birleşimi de aslında bu noktadan doğar ve firmamızca en iyi şekilde hizmeti verilir. Lazer ile kazıma sistemleri, klasik kazıma sistemi yerine oluşan ve en bilindik kazıma sistemi olur.

Ahşap Lazer Kesim Teknolojisi

Dünya hiçbir zaman olduğu yerde kalmıyor ve devamlı gelişiyor. Bu gelişmeler doğrultusunda son yıllardaki kusursuz bir kesim sistemi de gündeme geldi ve kesme, kazıma gibi işlerde kullanılan lazer makinası gerçekten mükemmel sonuçları vermesiile dikkat çekiyor.

Her şeyin değiştiği dünyamızda zaman geçtikçe kesim yöntemleri değişmeye başlar ve en son olarak geliştirilip piyasaya sunulan lazer teknolojisi de bu konuda yapılan işin daha da kolay ve hızlı sonuç vermesine yardımcı olur. Kusursuz bir kesim kalitesi sunan lazer teknolojisi ile gerçekten güzel ve farklı sonuçlar elde etmek mümkün oluyor.

Tek bir çeşit ile değil çok farklı ürünleri de kusursuz bir kesme kabiliyeti ile yenileyebilen ve yeni tasarımlar oluşturulmasını mümkün kılan lazer makinalarının çıkardığı tasarımları beğenmemek mümkün olmuyor. Firmamızda bu son teknolojisi lazer makinaları ile istenen ahşap malzemesi üzerinde yeni tasarımlar ortaya çıkartıyor.

Ahşap Lazer Kesim Makinası

İnsanların pek çoğu artık estetik ve tasarıma daha çok önem vermeye başlıyor. Her an değişen dünyada insanların alışkanlıkları ve beğenileri de değişiyor. Kişisel olarak kullanılabilecek pek çok ürünü tercih eden insanlar bulunuyor. Bu şekilde de lazer makinaları devreye giriyor. Lazer makinaları doğru ve kusursuz bir kesim kabiliyeti sunuyor. Üretimde ya da kişiselleştirilen ürünlerde hatta tekstil de ve imalat sektöründe kullandığı yöntem şimdilerde lazer makinaları oluyor. Lazer kesim makinası sistemi gerçekten etkili bir sonuç vermesi ile insanları etkisi altına almaya devam ediyor.

Lazer Ahşap İşleme Nedir?

Lazer makinelerinin de gelişmesi ile oyuncaklar, sanat ve el sanatı ürünleri, hediyelik eşyalar, yılbaşı süsleri gibi buna ek olarak tahta mozaikler kesip kazılarak yeni kişiselleştirilen görüntüler elde edilir. Lazer ahşap kazıma çoğunluk ile kişiye özel odak noktası taşır. İsteğe göre kişiselleştirilebilen seçenekler olup ahşap çeşidine bağlı olarak 20 mm kalınlığa kadar lazer ile kesilebilir. Bu işlem için ahşap çeşidi seçimi bırakılır; çünkü önemli olan kişinin istediği görünümdür.

Bu işlem ile ürüne kişiselleştirme kazandırılır ve hassasiyet aracılığı ile her parça benzersiz bir hale getirilir. Parçanın üzerine ayrıca logo, isim ya da resim de kazınabilir. Bu sayede ürünler bir kişi tarafından kullanılacak ise ismi ya da fotoğrafı ile ona ait oluyor ya da firma tarafından da reklam ve tanıtım amacı ile partner ya da müşterilerine verilebiliyor.

Lazer İşlemede Ahşap Çeşitleri

Ahşap çeşitlerinde lazer işleme ürünlere estetik bir görünüm sağlar.

Firmamızca lazer işleme yapılan ahşap çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 • MDF
 • HDF
 • Multipleks
 • Kontrplak
 • Sunta
 • Doğal Ahşap
 • Gerçek Ahşap
 • Değerli Ahşaplar

 

Ayrıca ahşap örneklerine masif ahşap ve masif tahta da gösterilebilir.

Ahşap İşleme Farkları

​​​Ahşap, doğal malzemedir ve ahşap çeşidine göre lazer uygulaması değişkenlik gösterir. Bu değişkenlikler nedeni ile lazer işlemi yapılacağı sırada, işlenecek ahşabın türü en önemli bilgileri barındırır. Ahşabın yoğunluğu ve reçine içeriğindeki bir takım parametreler muhakkak ki göz önünde bulundurulur aksi durumda istenmeyen sonuçlar oluşabilir.

Örnek vermek gerekir ise balsa ağacı daha yumuşak ahşaplardır ve lazer gücünün daha az olması gerekir zaten balsa ağacı çabuk kesilir; ancak yoğun ağaç örneklerinden olan meşe üzerinde lazer uygulanacak ise daha yüksek lazer gücüne gerekolur. Bu gibi farklılıkların iyi bilinmesi gerekir ki doğru sonuçlar alınabilsin.

Ahşap işleme Örnekleri

Ahşap işleme konusunda lazer, çok yönlülüğü ile diğer çalışmalardan üstün durumundadır. Tasarım endüstrisinde özellikle siyah kesim kenarları, kahverengiye veya beyaz olan gravürler muazzam bir tasarım elemanı olarak işlev görürler.

Lazer ile ahşap tasarımların kullanım alanları;

 • Sanat ve El Sanatları
 • Oyuncak Sektörü
 • Mobilyacılık
 • İç Dekor
 • Mağazacılık
 • Okul malzemeleri
 • Hediyelik eşyalar
 • Yılbaşı süsleri
 • Tahta mozaikler

Mimari modellerinde ayrıca dekorasyon sektöründe de fazlaca kullanılır. Özellikle dekorasyon anlamda insanların istek ve ihtiyaçlarının farklı olduğu düşünüldüğünde bu tarz bir sistem ile herkese cevap verilebilmesinin önü açılıyor.

Lazer İşleminde Ücretler Nasıl Belirlenir?

Bu tarz işlerde en önemli kriter makinanın ne kadar süre ile çalıştığı olur. Lazer işlerde ücret, makinanın istenen işlemi yapar iken çalıştığı süre baz alınarak hesaplanır. Lazer işlemindeki özellik, malzemenin kalınlığı artıyor ise kesim hızı yavaşlar ve buna bağlı olarak kesim süresinde artış olur ayrıca lazer kesimin hızı malzemenin niteliğine göre de değişkenlik gösterir.

Diğer Hizmetlerimiz

Kağıt Lazer Kesim

Davetiye Lazer Kesim

Kumaş Lazer Kesim

Etiket Lazer Kesim

Fason Lazer Kesim Fiyatları

Deri Lazer Kesim

Pleksi Lazer Kesim

Ahşap Lazer Kesim

Bu site Bulunur Ajans İnternet Hizmetleri tarafından hazırlanmıştır.